سلام،

آیا امکان تقسیط اصل بدهی مالیاتی با توجه به پایان بخشودگی جرایم تا آخر خرداد ماه سال جاری هستش وجود داره؟
روند اجرای اون چجوریه؟
آیا با تقسیط بدهی میشه حساب و اموال توقیف شده را رفع تعرض کرد؟


باسلام،

امکان تقسیط مالیات وجود دارد؛ چنانچه ماده ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم در مورد این موضوع بیان داشته است که : وزارت امور اقتصادی و دارایی یا سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند نسبت به مودیانی که قادر به پرداخت بدهی مالیاتی خود اعم از اصل و جریمه به طور یک­جا ‌نیستند از تاریخ ابلاغ مالیات قطعی بدهی مربوط را حداکثر به مدت سه سال تقسیط نماید .
این ماده به دنبال خود بخشنامه ای دارد که بیان میکند : در مواقعی که بدهی مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی به موجب مقررات ماده ۱۶۷ ق.م.م و بخشنامه های مربوطه تقسیط بدهی مالیاتی را انجام میدهند لازم است تا اول مبلغ اقساط به نسبت اصل مالیات و جرائم متعلق تا تاریخ تقسیط تعیین و سپس تضمین کافی برای جرائم تاخیر دوران تقسیط اخذ گردد تا در صورت پرداخت به موقع اقساط در سررسیدهای مقرر و بنا به درخواست مودی نسبت به بخشودگی جرائم مزبور و استرداد تضمین اخذ شده اقدام لازم به عمل آید .
لذا با توجه به آین بخشنامه امکان رفع توقیف از حسابها و اموال تا زمان تسویه کامل حساب وجود نخواهد داشت .

بعد از فوت پدر حضانت فرزند با کیست؟

آیا ورثه باید بدهی شخص فوت‌شده را بدهند؟

آیا مالیات رو میشه قسطی کرد؟

تقسیط ,بدهی ,مالیاتی ,مالیات ,بخشنامه ,وجود ,بدهی مالیاتی ,با توجه ,ماده ۱۶۷ ,تقسیط بدهی ,نسبت به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه تجهیزات توزین و تجهیزات آشپزخانه صنعتی آل اسکیل اپلیکیشن خدمات منزل یادداشت های محمد وبلاگ شخصی ایلقار مددی وبلاگ گز شاهکار داستان های من کارواش بخار همینه که هست ... گرافیک موبایل دیتا